Висока, 24. мај 2022..

Дан школе 2022.

Свечано прослављен Дан школе

После две године паузе због пандемије, у школи у Висоци је свечано обележен Дан школе - Свети Ћирило и Методије.

Хор
Публика
Рецитатори

На свечаности поводом Дана школе традиционално се окупљају ученици и наставници из свих наших школа, родитељи ученика и гости. Ученици и њихови наставници припремају пригодан програм за овај празник. У програму учествују ученици свих школа: певају, рецитују, играју, глуме ... Ове године су припреме, због здравствених препорука, биле теже, али је програм ипак био квалитетан и занимљив.

Певачи
Играчи
Глумци

Гледаоци су навикли да на крају приредбе буде изведена представа. Ове године је то била представа "Хип хоп шајкача", Срђана Живковића, а у извођењу драмске групе школе у Крушчици. Бројна публика је са пажњом одгледала програм, а учеснике наградила великим аплаузом.

Награђени
Изложба
Спортски сусрети

По завршетку културно-забавног програма скупу се обратио директор школе, захвалио на посети и подршци, а затим свим ученицима који су остварили значајне резултате на општинским, окружним и републичким такмичењима, поделио поклон књиге.

Програм је настављен изложбом у просторијама Ученичке задруге Звончић Висока. Изложба је организована поводом 10 година рада Задруге. Посетиоци су имали прилику да на фотографијама пропрате историју Задруге и погледају изложене готове производе.

Ученици највише воле спортски део прославе Дана школе. Ове године, као и претходних, су у гостима имали вршњаке из Основне школе "Бреково". Са њима су водили спортску борбу до касно поподне.

За све госте и домаћине се традиционално организује ручак.

Дан школе је велики празник за нашу школу. Тада се окупљају сви они због којих школа и постоји и они који се труде да школа постоји.